Wywiad z Katarzyną Błoch w ramach projektu “Po pracy czas na pasję”

katarzynabłoch_tasmanbysod
Katarzyna Błoch – Archiwum prywatne

Czym się zajmujesz na co dzień? (praca/rodzina)

Na co dzień pracuję w salonie fryzjerskim jako stylistka paznokci. Nie mam rodziny, to znaczy nie mam męża ani dzieci.

Jesteś tancerką. Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z tańcem i jaki to taniec?

Tak, moja przygoda z tańcem zaczęła się w 2001 roku, zaczynałam od tańca towarzyskiego na wózku, teraz zajmuje się już tylko tańcem współczesnym czyli tzw. freestylem na wózku.

Jak wygląda Twoja codzienność treningowa? Jak często trenujesz, bierzesz udział w zawodach?

Trenuję bardzo intensywnie w zasadzie tylko przed zawodami, nie ma ich zbyt wiele, nie więcej niż 5 turniejów w ciągu roku. Bierzemy również udział w pokazach tanecznych i wtedy mamy większą mobilizację, kiedyś trenowałam regularnie, teraz już nie.

katarzynabłoch_tasmanbysod
Katarzyna Błoch – Archiwum prywatne

Jakie sukcesy osiągnęłaś?

Nie jestem w stanie wymienić tutaj wszystkich sukcesów, bo tańczę od ponad 18 lat, mamy ponad 95 medali i pucharów łącznie zdobytych w ciągu 14 lat wspólnego tańca z Markiem, do największych sukcesów na pewno należy zaliczyć mój start w Mistrzostwach Świata w Belgii w 2017 roku, gdzie zdobyłam tytuł II vice Mistrzyni Świata w solo women oraz nasz wspólny tytuł Mistrzów Europy wywalczony w 2016 roku, w Koszycach na Słowacji.

Jak godzisz codzienne życie z pasją? (pracę, obowiązki domowe).

Oboje pracujemy zawodowo więc trenujemy po pracy, w późnych godzinach wieczornych albo w weekendy. Często musimy brać 2 dni urlopu na wyjazdy turniejowe ponieważ wyjazd jest zazwyczaj w piątek, a powrót poniedziałek, prawie cały urlop muszę poświęcić na takie wyjazdy. Od wielu już lat, nie mamy możliwości wykorzystania ciągiem 14 dni urlopu, żeby wypocząć, ale pasja jest najważniejsza.

Zapraszamy również do obserwacji sukcesów Kasi w social mediach:

Fanpage

Kanał na YouTube

katarzynabłoch_tasmanbysod
Katarzyna Błoch – Archiwum prywatne

Skip to content