Wywiad z Bartoszem Remin w ramach projektu “Sprawni w pracy”

bremin_tasmanbysod

Opowiedz nam coś o sobie. Gdzie pracujesz? Jak masz obowiązki w pracy?
Na co dzień pracuję w Spółdzielni Socjalnej Klika w Krakowie i zajmuje się sprzętem rehabilitacyjnym. Ponadto to pomagam czasem w produkcji i sprzedaży ręcznie robionej ceramiki. https://www.facebook.com/ceramika.klika/
Dzięki temu każdego dnia mam nowe wyzwania, często uczę się czegoś nowego i nie mogę narzekać na nudę. W ramach pracy w ceramice mam przyjemność jeździć do krakowskich przedszkoli i współprowadzić warsztaty z ceramiki dla dzieci. Podczas tych warsztatów udaje się nam łączyć walory edukacyjne, artystyczne z propagowaniem integracji. Jeśli chodzi o rodzinę to jestem kawalerem i żyje samodzielnie w Krakowie

bremin_tasmanbysod

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?
Lubię kontakt z ludźmi. Dlatego bardzo chętnie biorę udział w różnego rodzaju kiermaszach, prezentacjach naszych wyrobów. Ponadto to każdego dnia pomagam w doborze odpowiedniego sprzętu ortopedycznego. Sam poruszam się na co dzień przy pomocy wózka inwalidzkiego więc dla mnie sprzęt tego typu nie ma tajemnic.

Poza pracą, co jeszcze lubisz robić, jesteś osobą aktywną?
Tak. Staram się żyć aktywnie i nie siedzieć za dużo w domu . Jestem zapalonym kibicem i kocham podróże oraz dobrą kuchnię. Smakować świat i życie na różne sposoby. Bez wątpienia pomaga mi w tym moja praca. Mogę sobie zarobić na wyjazd. Często też udaje mi się jechać gdzieś z osobami z mojej pracy.

Jak wygląda Twoje codzienne życie?
Od ponad dwóch lat, ponownie mieszkam samodzielnie w Krakowie. Wynajmuje mieszkanie. Dlatego się regularnie rehabilituję, żeby zwiększać swoją samodzielność i utrzymać poziom sprawności. Uczę się też ciągle nowych rzeczy. Kiedyś dla mnie tajemną wiedzą było np. programowanie pralki automatycznej. Nie boję się wyzwań i nowych rzeczy. W ramach mojej pracy mam różne rzeczy do zrobienia. Muszę być ekstatyczny i otwarty na nowości. I tak np. jednego dnia jadę do jakieś firmy, żeby prowadzić wykłady dla pracowników, z tego jak pomóc osobom z niepełnosprawnością. Następnego dnia jestem na kiermaszu. Natomiast w kolejnym tygodniu jadę do przedszkola, żeby współprowadzić warsztaty z ceramiki dla dzieci.

Dziękujemy Bartkowi za wszystkie odpowiedzi i życzymy sukcesów

Skip to content