Szukasz pracy i nie możesz znaleźć? Dopieść swoje CV! Kilka superważnych wskazówek, jak napisać CV! Przykład z życia!

Ostatnio trąbię o tym często – Twoje CV w rękach rekrutera jest krócej niż trwa Twoje ziewanie. Co to oznacza dla Ciebie? Masz naprawdę niewiele czasu na to, by zrobić na nim wrażenie.

Jeśli wciąż poszukujesz odpowiedzi na pytanie: jak napisać dobre CV, by otrzymać pracę?, to dobrze trafiłeś! Opowiem dziś o swoim doświadczeniu i refleksjach związanych z CV, które trafiają do skrzynki Tasmana!

Wiem, że już kilka razy pisałam o tym, jak napisać CV, ale mam nadzieję, że ten post przeniesie się na zmiany w Twojej cefałce (CV) 🙂

Zainspirowała mnie jedna pani, która zwróciła się do nas z prośbą o wskazówki, co do jej zawodowej ścieżki. Pani pracuje, ale chciałaby pracować więcej oraz więcej zarabiać, i pomimo intensywnego poszukiwania, wciąż się nic nie dzieje.

Dlaczego?

Umawiam się więc z panią na rozmowę o jej umiejętnościach i zabieram za jej dokument aplikacyjny. Doświadczenie jest, CV na dwie strony, ale sam dokument nie zachęca do kontaktu. Brakuje umiejętności, profilu osobowego, brakuje estetyki.

Nadchodzi dzień rozmowy i… jestem w szoku! Czy to naprawdę ta sama osoba? Okazuje się, że pani jest na bieżąco w rozwoju, ciągle się szkoli i ma dużo więcej do zaoferowania niż można wyczytać z jej CV.

I tak jest w większości przypadków.

To co mam zrobić?

Mam kilka wskazówek, które mogą pomóc!

Nie bądź skromny i dowiedz się, czego poszukuje pracodawca

Skromność to cnota, ale nie w przypadku starania się o pracę 🙂 oglądałeś/łaś “Jestem taka piękna”? Pewność siebie Renee zapewniła jej pracę marzeń!

W CV umieść wszystko to, co może zainteresować pracodawcę. Jeśli aplikujesz na konkretne stanowisko, wypisz WSZYSTKIE swoje zalety i umiejętności, które czynią Cię idealnym kandydatem.

Kreatywność po raz setny

Tak, wiem, powtarzam się! Jeśli uważasz się za osobę kreatywną i chcesz być za taką postrzegana/y to zrób z tym CV coś kreatywnego! Znasz Karola Droździka? Chłopakowi tak zależało na pracy w jednej firmie, że zrobił coś, co zainteresowało pracodawcę. Dostał tę pracę pomimo braku etatów!

Jeśli wpisujesz kreatywność do kreatora CV to – wybacz za szczerość – kreatywny nie jesteś!

Zadbaj o wiadomość

Jeśli wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne mailem, zadbaj o treść tego maila. Napisz mini list motywacyjny, opisz, dlaczego chcesz u nich pracować, co Cię fascynuje w ich firmie, co mogą zyskać, zatrudniając Ciebie. Nie chodzi o pisanie długich tekstów, a o zaciekawienie swoją osobą. Przesyłanie CV z tradycyjną formułką lub – co gorsza – bez żadnego tekstu i bez tytułu naprawdę nie mówią o Tobie najlepiej.

Tworzenie ciekawego, zwiększającego szanse na zatrudnienie CV nie jest sztuką nie do opanowania. Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu niż zwykle, by mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, co leżało po Twojej stronie.

Skip to content