Narzędzia niezbędne podczas szukania pracy – 5 propozycji

Szukanie pracy to praca – było o tym już wiele razy. Aby praca ta była efektywna, potrzebujemy narzędzi, które ją i nas usprawnią. Podam je w pięciu kategoriach – a w każdej kategorii przytoczę przykłady, ale z pewnością można ich znaleźć więcej.

Do startu, gotowi, start

Zawodnik doskonale zna swoje mocne i słabe strony. Wie, czego może od siebie oczekiwać i wie, czego chce, bo przeszedł już analizę swojej osoby. Wie także, jakie możliwości na niego czekają. Jest gotowy, by zacząć. A do tego przyda mu się parę narzędzi.

  1. Organizacja

Podchodzimy do tego poważnie, nie przelotem, nie z doskoku, na sto procent. Potrzebne nam wobec tego będą wszelkie organizatory, kalendarze, planery, itp. Chodzi o to, byś miał przestrzeń do planowania swoich działań. Zapisz tam, kiedy poświęcisz czas na stworzenie CV, kiedy uzupełnisz profil na LinkedIn, GolenLine. Kiedy przeczeszesz jeden portal, kiedy drugi, a kiedy będziesz się szkolić. Plan do podstawa. Do tego mogą Ci się przydać tradycyjne kalendarze i karteczki albo coś online:

http://note.ly
http://olx.pl

CV Time

CV to bardzo ważny element szukania przez Ciebie pracy. Tutaj masz kilka opcji.
Możesz zamówić taki dokument przygotowany przez specjalistów, lub możesz zrobić go samodzielnie online. Albo zrobić totalnie na własną rękę. Do tego możesz wykorzystać przeróżne narzędzia – tylko kreatywność tu Cię ogranicza. Mogą to być programy tekstowe, graficzne, do prezentacji. Możesz stworzyć je nawet jako grę:

http://www.rleonardi.com/interactive-resume
https://www.office.com
https://inkscape.org/en
https://www.corel.com/pl
https://www.canva.com

Media społecznościowe

Twój wizerunek w Internecie jest ogromnie ważny. Portale takie jak: LinkedIn czy GoldenLine warto mieć pod ręką.

https://www.linkedin.com
https://www.goldenline.pl

Portale z ogłoszeniami

Jest ich coraz więcej i na pewno wiele z nich jest Wam znane – pracuj.pl, olx, gumtree, nuzle, etc. Ostatnio modne są też agregatory ofert – przeszukują cały Internet, by znaleźć to, czego szukasz, np. Indeed, Jooble.

Ogłoszenia pojawiają się też na Facebooku. Oto kilka grup i stron:

https://www.facebook.com/agencjapracytasman/ https://www.facebook.com/groups/1778129425801951/ https://www.facebook.com/groups/1516441885085589
https://www.facebook.com/groups/318156744879208/ https://www.facebook.com/groups/2005591206354959/ https://www.facebook.com/groups/858086764289644/

Przydatne strony do szukania inspiracji i rozwoju:

https://interviewme.pl/
http://www.tajemnicekariery.pl/
http://www.akademiarekrutacji.pl/blog/
http://paulinabasta.com/
http://employear.com

Z takim zestawem szukanie pracy nie wygląda tak strasznie. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Skip to content