Kreator CV – czy warto korzystać?

Kreator, generator, szablon CV to narzędzia, które pomagają w bardzo łatwy i szybki sposób przygotować dokument aplikacyjny. Tworzenie życiorysu odbywa się poprzez wypełnienie luk formularza według schematu. Możliwe jest dodanie zdjęcia i pobranie zawartości w różnych formatach (najczęściej pdf lub doc). Niektórzy rekruterzy doceniają wartość tego rozwiązania i polecają głównie tym osobom, które mają problem z przygotowaniem profesjonalnego CV. Inni uważają, że dokument z generatora ginie pośród innych aplikacji, niczym się nie wyróżniając.

Oszczędź czas i nerwy – o zaletach maszynki do generowania CV

To, czego często brakuje wielu osobom, to czas. A jak wiadomo, czas to pieniądz.

Bazując na gotowych szablonach można dużo szybciej stworzyć dokument, nad którym nierzadko spędza się wiele godzin. Zamiast ustawiania odpowiednich kolumn, wycięć, sekcji, użytkownik skupia się na zawartości swojego życiorysu, wpisując po kolei swoje dane. Dzięki temu wie, jakie informacje są wymagane, bez konieczności szukania tych informacji w innych źródłach. Nie denerwuje się, kiedy część z “danymi osobowymi” nie ustawia mu się w Wordzie w odpowiednim miejscu. I nie zastanawia się, jaki układ zastosować, żeby nic mu się nie rozjeżdżało po stronie.

Prosto, szybko i na temat – charakterystycznie dla dzisiejszych czasów.

Po wpisaniu potrzebnych informacji kandydat otrzymuje przejrzyste i “profesjonalne” CV gotowe do zapisu i wydruku. Wiele serwisów, na których można wygenerować swój dokument jest darmowa i oferuje dość szeroki wachlarz motywów do wyboru. Należy jednak zwrócić uwagę, czy pobierane za darmo CV nie posiada wgranego znaku wodnego firmy. Wówczas warto zapłacić kilka złotych, by otrzymać dokument bez niego.

Zginąć pośród tłumu – są i wady

Pomimo ogromnego ułatwienia, wynikającego z korzystania z generatora dokumentów aplikacyjnych, warto pamiętać o tym, że mnóstwo osób zrobiło to samo. W ten sposób nawet najbogatsze pod względem doświadczenia CV traci wartość i staje się “takie samo jak inne”.

Rekruterzy codziennie przeglądają setki podobnie wyglądających CV i po całym dniu uważniej patrzą na te, które w jakiś sposób się wyróżniają.

Ułatwiaj sobie życie, ale nie trać na wartości

Głupcem byłby ten, kto nie korzystałby z ułatwień, dlatego absolutnie nie krytykuję kreatorów. Są one naprawdę ciekawie skonstruowane i zawierają często wszystkie konieczne elementy. To, co uważam za godne polecenia, to połączenie własnego wysiłku i kreatywności z szablonem. Szablon zadba o szkielet, Ty zadbasz o resztę.

Po wpisaniu danych możesz wygenerować szkielet i zapisać go w modyfikowalnym formacie, po czym dowolnie go zmieniać. Nikt Ci wówczas nie zarzuci tego, że idziesz na łatwiznę!

Osobiście korzystam z http://cvdopracy.pl, gdzie kreator pozwala na uzupełnianie wybranych przez siebie luk. Szkielet jest naprawdę prosty i łatwy do zmiany. I darmowy!

Ostatnio też wpadłam na http://www.rezumey.pl/. Jeszcze nie testowałam, ale wygląda ciekawie.

Skip to content