Jesteś od roku w naszej bazie i nadal nie masz pracy?! Koniecznie przeczytaj ten tekst!

Jesteśmy Agencją Zatrudnienia – ale to już wiesz i nie po to tu przyszedłeś! Chcesz dowiedzieć się, dlaczego jeszcze nie znaleźliśmy dla Ciebie pracy, prawda?

Instytucje zajmujące się pośrednictwem pracy, różnego rodzaju agencje zatrudnienia istnieją po to, by łączyć pracodawców z pracownikiem. Gdy pojawi się jakaś firma (lub gdy agencja sprawi, by się pojawiła), przedstawia swoje zapotrzebowanie na pracowników, a agencja zlecenie przyjmuje i szuka idealnego kandydata.

Czasami szuka z małej bazy, a czasami z dużej. Czasami pasujących profili jest 5, a innym razem 30. A stanowisko jedno – trzeba wybrać.

Nasza Agencja też cały czas wybiera, wybiera niechętnie – bo zdaje sobie sprawę z tego, że każdy potrzebuje pracy, ale wybierać musi.
Czasem udaje się zachęcić pracodawcę do stworzenia dodatkowych stanowisk pracy – wtedy większa liczba kandydatów otrzymuje zatrudnienie, a czasem mamy ograniczone możliwości.

Wybieramy pod kątem kompetencji – to, co znajduje się w CV musi pasować do wymagań klienta. Na co jeszcze zwracamy uwagę? Ważne jest doświadczenie, ale i chęć rozwoju, entuzjazm. Ważne jest to, czy dane stanowisko będzie odpowiednie również pod kątem sprawności kandydata – kandydatowi na wózku raczej nie zaproponujemy pracy w magazynie (raczej, bo czasem obowiązki są czysto biurowe).

Ważne jest też to, gdzie kto mieszka. Nawet przy pracy zdalnej zdarza się, że to ma znaczenie, gdyż pracodawca chce mieć z pracownikiem możliwość kontaktu osobistego.

Na wybór składa się wiele czynników, ale na pewno nie jest to żadna niechęć z naszej strony lub brak profesjonalizmu. Robimy, co możemy, żeby przedstawiać jak najwięcej ofert. Ale jest różnie, zresztą sami wiecie.

Ten wpis może mieć trochę „usprawiedliwiający” ton. Czujemy się odpowiedzialni za to, by sytuacja osób z niepełnosprawnością na rynku pracy zmieniła się. W tym celu tworzymy różne akcje, robimy wywiady z aktywnymi osobami, uczestniczymy w wyborach Miss na Wózku, dzwonimy do pracodawców, by zainteresować ich naszą działalnością.
Zależy nam na tym, by jak najwięcej osób pracę z nami znalazło, byś Ty znalazł pracę.
Czasem zajmie to miesiąc, a czasem rok lub dwa. I dobrze, byś szukał też na własną rękę, by nie czekać w nieskończoność.
Ale zobacz…. To już są dwie zaangażowane jednostki (Ty i my) w szukanie pracy dla Ciebie.

Wysłałeś do nas swoje CV dawno temu i nadal nic się nie wydarzyło? Jesteś zły, zawiedziony i pozbawiony nadziei, że cokolwiek dla Ciebie znajdziemy?
Nie bądź! W zamian tego pomóż nam dotrzeć do większej liczby pracodawców, udostępniaj nasze posty, szerz świadomość. I nie zapominaj o rozwijaniu siebie. A w najmniej oczekiwanym momencie zadzwonimy z ofertą pracy dla Ciebie.

Skip to content