Jak można zarabiać w domu? 7 top pomysłów na pracę zdalną

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pracy zdalnej – z poprzedniego (tu) artykułu można wyczytać wiele dobrego na temat tego trybu pracy. Osobiście, uważam, że jest to naprawdę świetna opcja! Wraz z pracą w trybie zdalnym, otrzymujesz mnóstwo swobody, decyzyjności i zaufania. Jesteś wówczas odpowiedzialny za konkretny projekt, i to od Ciebie zależy, kiedy, gdzie i jak to zrobisz. Możesz pracować w nocy na księżycu, jeśli Ci tak odpowiada. Nikogo to nie interesuje, liczy się wynik! I chyba właśnie dlatego jest to takie kuszące. I bardzo na topie.

Co można robić w domu?

Jakie prace można wykonywać zdalnie?

Dziś 7 top pomysłów na pracę na księżycu! Pod warunkiem, że będzie tam Internet! ?

  1. Programista – zawód ten jest na wagę złota, programistów brakuje i to naprawdę ogromne ilości. Komisja Europejska podaje, że do 2020 roku za mało będzie aż o ok. 800 tys. specjalistów IT. Zatem jeśli masz predyspozycje do kodowania, zostań programistą. Programowania możesz się nauczyć na specjalnych kursach, szkoleniach czy w szkołach programistycznych.  Ten zawód wymaga dużych nakładów pracy, ale też dużo od siebie daje – możliwość pracy zdalnej czy bardzo wysokie zarobki (branża IT jest jedną z lepiej opłacanych),
  2. Grafik komputerowy – artystyczne dusze, lubiące projektować, tworzyć loga, wizytówki, katalogi, mające zmysł estetyczny mogą zainteresować się grafiką. Stwórz swoje portfolio i pracuj freelancersko albo zaczep się do jakiejś firmy – bardzo często proponowana jest praca zdalna.
  3. Sprzedawca – dzięki dzisiejszym technologiom możesz zostać sprzedawcą, siedząc w domu. Rozwiązania są różne-  możesz prowadzić sklep internetowy (i tam sprzedawać różne rzeczy) lub zostać sprzedawcą telefonicznym a’la przedstawiel handlowy. Zarobki uzależnione od Twoich umiejętności i wyników – można osiągać naprawdę fajne pieniądze.
  4. Tłumacz – bardzo dobrą znajomość języków obcych można wykorzystać w tłumaczeniu różnych tekstów, pism, książek. Można działać freelancersko. Ciekawą opcją jest serwis: Turbo Tłumaczenia
  5. Copywriter – jeśli posiadasz ‘lekkie pióro’, lubisz pisać i umiesz to robić, możesz zostać copywriterem i tworzyć teksty marketingowe, reklamowe. W takiej branży też Przyda się ciekawe portfolio.
  6. Specjalista ds. mediów społecznościowych – wiele firm nie ma czasu zajmować się marketingiem w social media. Jeśli znasz się na promowaniu marki za pomocą tych kanałów, spróbuj swoich sił przy prowadzeniu kont dla innych firm. Możesz zaproponować taką usługę zaniedbanym firmom, tym samym zbierając jeszcze większe doświadczenie.
  7. Nauczyciel online – są serwisy, w których potrzebują specjalistów do nauczania i dawania korepetycji za pomocą Internetu. Jeśli jesteś świetny z fizyki, historii lub języka obcego, zostań nauczycielem. Na nauczaniu języków można nieźle zarobić!

Na dziś to wszystko! Nie jest to jednak skończona lista. Dziś Internet i nowe technologie dają ogromne możliwości. Warto z nich korzystać.

Skip to content