Jak bezboleśnie wrócić do pracy po urlopie?

jakbezboleśniewrócićdopracypourlopie_tasmanbysod

Wakacje dobiegły końca, sezon urlopowy się kończy… Zza drzwi zagląda już szara codzienność: praca, dom, rodzina, obowiązki. Na samą myśl masz ciarki? Nie wiesz jak wrócić bezboleśnie do codzienności po pięknej, beztroskiej Grecji? Postaram się pomóc! W dzisiejszym artykule znajdziecie poradnik jak otrząsnąć się z wakacyjnej beztroski.

Zacznę od tego, że urlop jest bardzo ważną częścią życia każdego z nas. Nie ma człowieka na świecie, który jest wstanie pracować na takich samych obrotach przez dłuższy okres. Nasz organizm prędzej czy później na pewno powie Basta! Dlatego warto zadbać oto, aby tak się nie stało i dać mu czas na regenerację raz na jakiś czas, żeby przepracowanie nie objawiło się w bardzo dotkliwy sposób.
Powrót do obowiązków po takim resecie, może być bardzo stresujący więc:
Jak bezboleśnie wrócić do pracy po urlopie?

Nie wracaj na ostatnią chwilę

Powrót z wakacji zaplanuj na dzień bądź dwa przed pójściem do pracy. Logicznym jest, że każdy chce wykorzystać czas wolny „na maksa”, lecz może odbić się to na naszym zdrowiu psychicznym. Możemy doznać swego rodzaju szoku wpadając od razu w wir obowiązków po beztroskim i leniwym tygodniu nad morzem. Spotęguje to tylko stres pourlopowy i wpłynie dość znacznie na naszą efektywność. Dlatego warto wrócić chwilę wcześniej – aby mieć jeszcze czas na powrót do naszej codzienności.

Zaplanuj

Pomyśl o terminie urlopu wcześniej i postaraj się pozamykać jak najwięcej projektów czy zleceń przed wyjazdem. Dzięki takiemu działaniu na urlopie, jak i po powrocie do obowiązków, będziesz miał spokojniejszą głowę. Nie będziesz musiał od razu działać na pełnych obrotach, śpiesząc się żeby zdążyć przed deadlinem. Nie planuj pierwszego dnia spotkań. Dodatkowo, jeśli masz taką możliwość, nie rozpoczynaj niczego nowego zaraz przed wyjazdem. Po powrocie będziesz miał świeższy umysł i głowę pełną nowych pomysłów.

Coś miłego

Aby umilić sobie pierwszy dzień w pracy, zaplanuj coś miłego na popołudnie. Może ulubione lody? Kawa z koleżanką? Wypad do kina? Taka perspektywa ułatwi przetrwanie pierwszego dnia po urlopie.

Sport

Mimo, że nie każdy jest zwolennikiem aktywnego trybu życia, warto podjąć po powrocie aktywność fizyczną. Nie musi być to od razu półmaraton czy pełen trening na siłowni. Warto zrobić sobie dłuższy spacer po znajomej okolicy np. parku. Aktywność fizyczna oraz kontakt z naturą redukują stres.

Daj sobie czas

Tego, że powrót do pracy jest stresujący nie trzeba udowadniać. Dlatego zaakceptuj to, nie karć się za to, że od razu nie działasz na 100%. Według psychologów, powrót do „normalnego stanu” po wyjeździe może potrwać nawet kilkanaście dni. Dlatego daj sobie czas. Może pierwsze dni w pracy poświęć na spokojne uporządkowanie czekających Cię obowiązków? Odświeżenie sobie projektów, uporządkowanie biurka.

Stres z powodu powrotu do pracy może nie zniknie całkowicie, ale na pewno będzie mniejszy. Oby Wasze pourlopowe powroty były spokojne, aby wspomnienie o urlopie mogły chwilę dłużej trwać w Waszych głowach

Skip to content