Ciekawostki – w jakich godzinach najlepiej wykonywać pracę?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka pora jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, byś był jak najbardziej efektywny w pracy?

Tak naprawdę to żadna pora nie jest właściwa na wykonywanie obowiązków, jeśli jesteśmy zestresowani i przemęczeni.

Niektórzy posiadają największą efektywność w pracy w godzinach porannych oraz wieczornych. Jeśli twoja efektywność jest najwyższa rankiem lub wieczorem, to oznacza, że w południe, czyli między 11:00 a 16:00 znacznie spada. Właśnie o tej porze, która jest w rytmie pracy biurowej momentem największego natężenia zadań, masz problem z zebraniem myśli i zdarza Ci się odpływać. Nie zawsze jest to kwestia lenistwa – po prostu taki Twój urok. 

Są też osoby, które chętniej pracują nocą tzw. „sowy”. Wtedy mogą sie skupić i złapać więcej inspiracji. Pamiętajmy jednak, że pracy w trybie nocnym nie mogą wykonywać kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne oraz młodociani.

Według badań australijskich naukowców, osoby po 40. roku życia są najbardziej efektywne, gdy spędzają w pracy 3 dni w tygodniu. 25 godzin pracy w tygodniu to optymalny czas dla mózgu, by wykorzystywać wiedzę w sposób kreatywny i efektywny dla pracodawcy. Inteligencja u osób, które w pracy poświęcają ponad 60 godzin tygodniowo jest niższa niż u niepracujących.

Skip to content