5 sposobów na zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach pracodawcy

Jeśli znalazłeś się w miejscu, kiedy nie wiesz, co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Podam tu 5 konkretnych wskazówek, które uczynią z Ciebie ciekawą i wartą zainteresowania pracodawcy osobę.

  1. Dowiedz się, czego chcesz – samoświadomość swoich mocnych i słabych stron, preferencji zawodowych, możliwości to pierwszy krok do sukcesu. Jeśli masz konkretny pomysł na siebie dużo łatwiej Ci szukać, a tym samym dużo łatwiej Ci się przedstawić przed pracodawcą.
  2. Rozwój, szkolenia, doskonalenie – ten kto nie idzie do przodu, ten się cofa – świat pędzi, wszystko zmienia się niepostrzeżenie. Jeśli przestaniemy choć na chwilę zdobywać wiedzę i ją uaktualniać, nie zdążymy się obejrzeć, a trudno będzie nam dogonić resztę. Dlatego konieczny jest udział w różnego rodzaju kursach czy szkoleniach wspierających Twoje kompetencje i rozwój osobisty.
  3. Nie samą pracą człowiek żyje – przedstaw się jako osobę z prawdziwą pasją, pozytywnie nastawioną do nauki nowych rzeczy, przyjmująca wyzwania z entuzjazmem i uśmiechem. Jeśli wychodzisz z inicjatywą, robisz ciekawe rzeczy, masz szeroką wiedzę z jakiejś dziedziny – to podnosisz swoje szanse.
  4. Dokumenty aplikacyjne – powtarzam się z tym już któryś raz – pamiętaj, pod każdą ofertę, stanowisko przygotuj odrębne CV! Wysyłanie kopii do wszystkich w odpowiedzi na każde ogłoszenie nie jest dobrym pomysłem.
  5. Wizerunek w Internecie – tu należy pamiętać, że tak, jak nasi znajomi mogą nas obserwować poprzez różne media społecznościowe, tak samo może to robić pracodawca. To, jak się przedstawiamy na zdjęciach, co piszemy, w jaki sposób angażujemy się w internetową aktywność może być sprawdzone. Warto zatem o to zadbać – zastanowić się, jak na wizerunek wpłynie kolejne zdjęcie z imprezy, przekleństwa pod zdjęciami lub podczas dyskusji, itp. 

Wskazówki można mnożyć bez końca. Warto jednak postawić na to, co rzeczywiście gra pierwsze skrzypce w pierwszej kolejności.

Daj znać, jakie Ty masz sposoby na zwiększenie swej atrakcyjności w oczach pracodawców. Koniecznie zostaw komentarz. I udostępnij!

Skip to content