Wywiad z Bartoszem Remin w ramach projektu “Sprawni w pracy”​

Opublikowane przez Redakcja TASMAN w dniu

AGENCJA ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI, PROJEKT „TASMAN BY SOD” – BLOG

Wywiad z Bartoszem Remin w ramach projektu "Sprawni w pracy"

Opowiedz nam coś o sobie. Gdzie pracujesz? Jak masz obowiązki w pracy?
Na co dzień pracuję w Spółdzielni Socjalnej Klika w Krakowie i zajmuje się sprzętem rehabilitacyjnym. Ponadto to pomagam czasem w produkcji i sprzedaży ręcznie robionej ceramiki. https://www.facebook.com/ceramika.klika/
Dzięki temu każdego dnia mam nowe wyzwania, często uczę się czegoś nowego i nie mogę narzekać na nudę. W ramach pracy w ceramice mam przyjemność jeździć do krakowskich przedszkoli i współprowadzić warsztaty z ceramiki dla dzieci. Podczas tych warsztatów udaje się nam łączyć walory edukacyjne, artystyczne z propagowaniem integracji. Jeśli chodzi o rodzinę to jestem kawalerem i żyje samodzielnie w Krakowie 😉.

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?
Lubię kontakt z ludźmi. Dlatego bardzo chętnie biorę udział w różnego rodzaju kiermaszach, prezentacjach naszych wyrobów. Ponadto to każdego dnia pomagam w doborze odpowiedniego sprzętu ortopedycznego. Sam poruszam się na co dzień przy pomocy wózka inwalidzkiego więc dla mnie sprzęt tego typu nie ma tajemnic 😉.

Poza pracą, co jeszcze lubisz robić, jesteś osobą aktywną?
Tak. Staram się żyć aktywnie i nie siedzieć za dużo w domu 🙂. Jestem zapalonym kibicem i kocham podróże oraz dobrą kuchnię. Smakować świat i życie na różne sposoby. Bez wątpienia pomaga mi w tym moja praca. Mogę sobie zarobić na wyjazd. Często też udaje mi się jechać gdzieś z osobami z mojej pracy.

Jak wygląda Twoje codzienne życie?
Od ponad dwóch lat, ponownie mieszkam samodzielnie w Krakowie. Wynajmuje mieszkanie. Dlatego się regularnie rehabilituję, żeby zwiększać swoją samodzielność i utrzymać poziom sprawności. Uczę się też ciągle nowych rzeczy. Kiedyś dla mnie tajemną wiedzą było np. programowanie pralki automatycznej. Nie boję się wyzwań i nowych rzeczy. W ramach mojej pracy mam różne rzeczy do zrobienia. Muszę być ekstatyczny i otwarty na nowości. I tak np. jednego dnia jadę do jakieś firmy, żeby prowadzić wykłady dla pracowników, z tego jak pomóc osobom z niepełnosprawnością. Następnego dnia jestem na kiermaszu. Natomiast w kolejnym tygodniu jadę do przedszkola, żeby współprowadzić warsztaty z ceramiki dla dzieci.
Dziękujemy Bartkowi za wszystkie odpowiedzi i życzymy sukcesów 😊 .

Joanna Ćmiel


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *