Środowe inspiracje dla Kędzierzyna – Koźla – relacja z wystąpienia Katarzyny Kozioł

Opublikowane przez Redakcja TASMAN w dniu

AGENCJA ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI, PROJEKT „TASMAN BY SOD” – BLOG

Środowe inspiracje dla Kędzierzyna - Koźla - relacja z wystąpienia Katarzyny Kozioł

Środowe inspiracje dla Kędzierzyna - Koźla

Środowe Inspiracje, to Idea, Fundacja i Stowarzyszenie, czyli bezpieczne narzędzia, z których możecie bezpłatnie korzystać w Waszej drodze do samorozwoju.
            Początkowo spotkania odbywały się w Opolu, ale dzięki dużemu zainteresowaniu szybko zaczęto organizować je na całej Opolszczyźnie. Obecnie, od początku 2019 roku, odbywają się także w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie Katarzyna Kozioł, pracownica naszego działu marketing oraz twarz SOD – Paweł Janiszewski, została prelegentką. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji napisanej przez nią.

Ewa Andruszczak - organizator Środowych inspiracji

Z Ewą Andruszczak znam się od wielu lat, pamięta mnie ona jeszcze jako małą dziewczynkę. Dlatego gdy napisała do mnie z zapytaniem czy nie wystąpiłabym jako mówca na organizowanych między innymi przez nią Inspiracjach, nie wahałam się. Nie miałam wtedy jeszcze pojęcia jak wiele wyniosę z tego wydarzenia.
 Wraz ze mną występowało jeszcze 6 innych prelegentów:

 Katarzyna Czarnecka, piękna, energiczna kobieta, która wie czego chce. Podczas swojego wystąpienia mówiła o tym jak często jesteśmy zbyt surowi w stosunku do siebie, jak mało z nas potrafi kochać siebie bezwarunkową miłością. Zainspirowała mnie do tego aby codziennie choć na chwilę spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie coś miłego, tak po prostu. Uświadomiła wszystkich obecnych jak ważne jest abyśmy my sami akceptowali siebie w 100% razem z naszymi wadami. Dzięki temu możemy więcej, dużo więcej.

Katarzyna Kozioł wraz z Katarzyną Czarnecką podczas Środowych inspiracji

Łukasz Barucha to jedna z najbardziej charyzmatycznych osób jakie spotkałam w ostatnim czasie. Swoje wystąpienie poświęcił, jakże ważnym w XXI wieku, relacjach online i offline. Zwrócił uwagę słuchaczy na problem hejtu w internecie, toksycznych relacji i jak wpływają na nasze samopoczucie. Dzięki niemu dowiedziałam się dlaczego w towarzystwie pewnych osób mój humor drastycznie się pogarsza, a przy innych mogłabym przenosić góry.

Patrycjusz Bohatyrowicz wysoki, barczysty mężczyzna o wrażliwym obliczu, inspirował swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i postawą. Opowiadał o radości płynącej ze spełniania marzeń, dążeniu do celu. Wbrew temu co mówią inni. Dobra lekcja jak się samorealizować mimo dezaprobaty otoczenia.

Łukasz Barucha podczas wystąpienia na Środowych inspiracjach

Rafał Tańczak, wszechstronnie wykształcony człowiek oraz prezes Środowych inspiracji, opowiadał o punktach zwrotnych w życiu na przykładzie swojego prywatnego życia. Osobiście wierzy, że nasz los układa się tak, że finalnie i tak wyjdziemy na prostą. Trzeba tą możliwość tylko dostrzec. Swoją postawą pokazuje, że często „szalone” decyzję potrafią zrobić dużo dobrego w naszym życiu. Duża dawka pozytywnej energii do działania. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Mateusz Bugiel to młody człowiek o wielu pasjach. Pozytywnie zakręcony, pasjonat astrofizyki oraz muzyki. Opowiadał o tym jak dużo dało mu stawianie sobie pytań, pozornie bez odpowiedzi, i szukanie rozwiązania. Ma otwarty umysł i dzięki temu odważnie kroczy przez życie. Jego postawa może być inspiracją dla wielu osób.

Katarzyna Kozioł z Rafałem Tańczakiem - prezesem Środowych inspiracji

Jako ostatnią chciałam przedstawić Wam samą Ewę, o której wspomniałam na początku. Jedną z Kędzierzyńskich organizatorów Inspiracji. Mimo, że nie prowadziła swojego wystąpienia tak jak wszyscy, mając wyznaczony czas, ponieważ była również osobą zapowiadającą, idealnie scaliła całe wydarzenie. Wtrącając między mówcami swoje prywatne anegdoty, zgrabnie nawiązywała do kolejnych wystąpień i to właśnie dzięki temu po całym wydarzeniu wszyscy byli pod wrażeniem spójności Środowych inspiracji. To kobieta – petarda.

Słuchając poprzedzających mnie mówców, w głowie ułożył mi się całkiem inny plan mojego prywatnego wystąpienia. Inspiracja płynąca od tych ludzi, pozwoliła mi spojrzeć całkiem inaczej na swoje własne doświadczenia. Temat został ten sam, chciałam pokazać ludziom, że w życiu mimo przeciwności losu i różnych zdarzeń nie warto rezygnować ze swoich pasji ani planów, trzeba tylko znaleźć innym sposób na ich realizację. Opowiadałam o całym procesie powrotu do sprawności, o wzlotach i upadkach, realizacji swoich pasji, którą rozwijam teraz łącząc ją z pracą w SOD – Paweł Janiszewski oraz trudnościach macierzyństwa będąc osobą poruszającą się na wózku. Chciałam pokazać słuchaczom, że warto szukać nowych rozwiązań aby móc czerpać z życia pełnymi garściami.

Podsumowując to wydarzenie, chciałam serdecznie podziękować za zaproszenie. Ilość pozytywnej energii i inspiracji w tak krótkim czasie przerosła moje najśmielsze wyobrażenia. Nie pamiętam już kiedy ostatnim razem siedziałam przez ponad dwie godziny wsłuchana w pełnym skupieniu w wypowiedzi mówców. Cieszę się również, że mogłam sama doskonalić swoje umiejętności oratorskie i zainspirować innych do działania.
Kończąc tą krótką relację, chciałabym z całego serca polecić Wam czytelnikom udział w takich wydarzeniach. Jeśli brakuje Wam determinacji do działania, macie wrażenie, że znaleźliście się w punkcie bez wyjścia – poszukajcie takich wydarzeń w waszych okolicach. Nie będziecie żałować.

Katarzyna Kozioł


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *