Targi Wiatr i Woda 2019

Opublikowane przez Redakcja TASMAN w dniu

AGENCJA ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI, PROJEKT „TASMAN BY SOD” – BLOG

Targi Wiatr i Woda 2019

W dniach 28 lutego – 3 marca 2019 roku w EXPO XXI w Warszawie odbyła się 31. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.Targi WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Swoje produkty prezentuje tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą.

Targi WIATR i WODA zgromadziły ponad 400 wystawców, zaprezentowanych zostało ponad 100 jachtów i łodzi, w tym jednostki premierowe. WIATR i WODA to obok ekspozycji wystawców, także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących – wykłady, prelekcje, pokazy, spotkania z: mistrzami sportów wodnych, żeglarzami, kajakarzami, nurkami, podróżnikami, a także doroczne podsumowania dokonań branży.

Obok pięknych i luksusowych jachtów i łodzi, pontonów, RIBów, skuterów wodnych i innych jednostek pływających, na targach można było znaleźć akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Nie zabrakło nowości i premier, które wystawcy przygotowali na nadchodzący sezon. W tym roku Salon Podwodna Przygoda po raz pierwszy odbył się wraz z Targami Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, choć tematyka nurkowa obecna jest na targach od lat. Podwodna Przygoda to wielkie święto wszystkich nurków – najważniejsze wydarzenie dla branży i coroczne spotkanie całego środowiska nurkowego.

Elementem Podwodnej Przygody jest Kongres Nurkowy NURGRES, w którym udział biorą rekordziści świata, odkrywcy, podróżnicy, fotograficy, lekarze czy instruktorzy. To prezentacje dotyczące pięknych miejsc, podwodnego fotografowania, światowych rekordów, freedivingu, historii, podwodnej archeologii.

W programie Targów WIATR i WODA ważne miejsce zajęły rozstrzygnięcia konkursów, oraz chwile wręczenia prestiżowych nagród i wyróżnień.

Wśród laureatów nagród Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY w kategorii NAJLEPSZY WYRÓB znalazł się katamaran nowej Polskiej marki Consado Boats w wersji Special, przystosowanej dla osób z niepełnosprawnością. Firma SOD – Janiszewski była konsultantem przy wprowadzaniu usprawnień dla osób z problemami ruchowymi.

Consado Special jest dedykowane osobom z niepełnosprawnością. Poprzez swoją uniwersalność, rozbudowane wyposażenie dodatkowe wersji Special osoby poruszające się na wózku oraz osoby z problemami ruchowymi nie tylko są w stanie dostać się na pokład, ale również mogą sterować katamaranem. To właśnie dla takich osób firma Consado Boats opatentowała ruchomy trap, który może być opuszczany elektrycznie, wciągarkę elektryczną sterowaną pilotem oraz szereg innych pomocnych oraz funkcjonalnych udogodnień.
W ofercie firmy, oprócz modelu Party oraz Special  występuje wersja Fishing dedykowana dla miłośników wędkowania.

Dzięki gościnności firmy Consado Boats mieliśmy okazję uczestniczyć w targach i dokładnie obejrzeć katamaran Consado 550 w wersji Special. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy fotorelację.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *