Aktualna klauzula do CV na rok 2018, 2019

Opublikowane przez Redakcja TASMAN w dniu

AGENCJA ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI, PROJEKT „TASMAN BY SOD” – BLOG

Aktualna klauzula do CV na rok 2018, 2019

Wśród rzeczy niezbędnych w dokumentach aplikacyjnych zdecydowanie znajduje się klauzula o ochronie danych osobowych. Wysłanie CV czy listu motywacyjnego bez tego elementu prawdopodobnie wpłynie na odrzucenie Twojej kandydatury.

SOD-Janiszewski posiada własną klauzulę. Poniższa jest zgodą na przetwarzanie danych podczas aktualnie trwającej rekrutacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV oraz załączonych dokumentach na potrzeby obecnych rekrutacji prowadzonych przez SOD – Paweł Janiszewski, ul. Rudnickiego 8a/3, 01-858 Warszawa, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) oraz art. 9 ust. 2 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

  • Tak 
  • Nie 
UWAGA: Prosimy zaznaczać "tak", przy wyrażeniu zgody.

Poniższa dotyczy przyszłych rekreutacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV oraz załączonych dokumentach na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez SOD – Paweł Janiszewski, ul. Rudnickiego 8a/3, 01-858 Warszawa., zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a oraz art. 9 ust. 2 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

  • Tak 
  • Nie
UWAGA: Prosimy zaznaczać "tak", przy wyrażeniu zgody.

Ogólnie brzmiące klauzule brzmią następująco:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym cv dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz.U. 2018 poz. 1000).

W związku z RODO pojawiła się jeszcze klauzula związana ochroną danych umieszczonych w orzeczeniu o niepełnosprawności. Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, przesyłające również swoje orzeczenie powinny zamieścić poniższą klauzulę w swoich dokumentach:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym cv, oraz w załączonym orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz.U. 2018 poz. 1000).

Klauzula o ochronie danych osobowych jest wymogiem polskiego prawa, w związku z czym, wysyłając dokumenty do zagranicznych pracodawców, nie trzeba jej dodawać. Jednak, gdy jesteśmy proszeni o wysłanie dokumentów w innym języku, ale do polskiej firmy – klauzula być musi i to przetłumaczona na odpowiedni język!

UWAGA: Niektórzy pracodawcy mają przygotowane klauzule z nazwą własnej firmy.
 Zdarzył nam się kiedyś taki przypadek, że trafiło do nas CV, w którym wyrażona zgoda dotyczyła konkretnego pracodawcy -
 wówczas nie możemy takiego CV wykorzystać w rekrutacji. Warto na to zwrócić uwagę.

Poniżej przygotowaliśmy króciutką listę sprawdzającą obecność i poprawność klauzuli – warto zerknąć przed wysłaniem CV 🙂


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *