Wolny poniedziałek :D

Opublikowane przez Redakcja TASMAN w dniu

AGENCJA ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI, PROJEKT „TASMAN BY SOD” – BLOG

Wolny poniedziałek 😀

Już wiemy na pewno, że 12 listopada ogłoszono dniem wolnym od pracy. W środę (07.11 br) prezydent złożył swój podpis, zatwierdzający postanowienia ustawy o Świecie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

Kto będzie miał wolne? 
W związku z kilkoma poprawkami wprowadzanymi do ustawy w trakcie całego procesu, nie jest do końca jasne, kto pracuje, a kto ma wolne. Postaramy się to określić. 
 
12 listopada został ogłoszony dniem wolnym od handlu, wobec czego sklepy będą funkcjonowały tak, jak niedzielę nie handlowe. Otwarte będą kwiaciarnie, restauracje, stacje paliw. I niektóre sklepy – jeśli za ladą stanie właściciel. 
Dodatkowo, nie będzie to dzień wolny dla pracowników szpitali publicznych, aptek oraz ambulatorium, gdyż te będą otwarte, a zaplanowane wizyty lekarskie odbędą się normalnie. 
Pracować też wszyscy ci, którzy zgodnie z Kodeksem Pracy, pozbawieni są wolnego w święta. 
Wychodzi na to, że wolne przypada tylko pracownikom urzędów, biur, i tym podobnych. 
 
Konsekwencje 
Wiele osób przyznaje, że ta nagła ustawa wprowadziła sporo zamieszania – wiele rozpraw sądowych będzie musiało zostać przełożonych, urzędowych spraw nie załatwimy, i na  nasze zamówienia będziemy musieli dłużej poczekać. 
Osobiście, wydaje mi się, że dodatkowy dzień wolny nie jest koniecznością, zwłaszcza, że w Polsce mamy ich stosunkowo dużo (w porównaniu do innych krajów UE). 
A Wy co o tym myślicie? Dajcie nam znać! 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *